A bételpálmáról elnevezett Penang szigetet két híd, köztük Malajzia leghosszabb, 24 km-es hídja köti össze a Maláj-félszigettel. 1826-tól 1957-ig a brit korona fennhatósága alatt állt. Fővárosa Georgetown, nevét III. György királyról kapta. Stratégiai elhelyezkedése miatt fontos kikötőváros volt, ma pedig a Kelet Szilícium-völgyének is nevezik, és jelentős iparral rendelkezik.
Színes, multikulturális világ ez, ahol sok nép él békében. Sokáig kínai többség volt, ma a lakosok nagy része kínai és maláj – a korai kínai bevándorlók és a malájok utódait peranakannak nevezik.
Georgetown – egyedülálló építészete és kulturális öröksége miatt – az UNESCO világörökség része. Kínai klánházak (legismertebb a ma hotelként is működő, kék homlokzatú Cheong Fatt Tze udvarház), az angol stílusú állami épületek (pl. a Városháza), az utcai művészek falfestményei, a street food árusok és a kísérletező éttermek adják a város mai díszletét.
Malajzia gasztronómiai fővárosa is Georgetown: maláj, kínai, indiai, peranakan, thai és európai ízek keverednek, és megtalálhatunk itt minden ízt a currytől a nitrokávéig.
Érdekes látnivalók a kínai bevándorlók által mólók mentén, fából épített, lábakon álló lakóházak, néhány közülük még a mai napig is lakott.
A könnyedebb szórakozásra vágyó utazók felkereshetik az ESCAPE Penang vidámparkot, ahol kipróbálhatják a világ leghosszabb vízicsúszdáját, ami több mint egy kilométer hosszú.
Malajziai utazásaink itt találhatók.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal